Ayak Kokusuna Kesin Çözüm

Ayak Kokusuna Kesin Çözüm başlığımız altında yer alan yazımızda evde ayak kokusuna ne iyi gelir ayak kokusu nasıl geçer bunu anlatmaya çalıştık. Sizlerde bu yazdıklarımızı evinizde deneyerek ayak kokusundan kurtulabilirsiniz.

Ayak kokusu gün içerisinde özellikle ayakkabınızı çıkarmanız gereken ortamlarda sıkıntı oluşturulan çıkarmamak için oldukça ısrar etmenize rağmen çıkarırken acaba ayaklarım kokuyormu diye düşünmenize neden olan bir durumdur. Bu aslında ter bezlerinin ayaklarda yoğun şekilde bulunmasından kaynaklanan bir durumdur, terlemeden dolayı oluşan bakteriler sebebiyle ayak koku meydana gelir. Ayakların gün boyu ayakkabı içerisinde kalması ve hava almaması ayak kokusunun en belirgin sebebidir. Bunun yanında ayak bakımının doğru ve düzenli yapılması, yanlış ayakkabı ve çorap seçimi, her gün aynı ayakkabıyı giymek gibi birçok sebep de ayak kokusunun yaygın sebeplerindendir.

Sosyal yaşamı etkiler derecede ayak kokusundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemleri uygulayarak rahatlıkla ayak kokusu sorunundan kurtulabilirsiniz. Ayak kokusundan kurtulma yöntemleri nelerdir, bunlardan bahsedelim. Ayakkabı ve çorap seçimlerinize itina göstermelisiniz. Çorap seçiminiz naylon ya da polyester malzeme yerine pamuklu çorap seçimi ile ayaklarınızın havalanmasını sağlayarak ayak kokusunu önleyebilirsiniz.

Ayak Kokusu Nasıl Geçer

Ayakkabı seçimine geldiğimiz de ise, açık ayakkabılar en doğrusu olmakla birlikte açık ayakkabı kullanamadığınızda gerçek deri ayakkabılar en doğru seçim olacaktır. Ayrıca ayakkabılarınızı ara ara temiz havada havalandırmak gerekir ayrıca her gün aynı ayakkabı kullanılıyorsa bu alışkanlık değiştirilmeli ve en az 2 çift ayakkabı kullanılarak gün aşırı ayakkabılar kullanılmalıdır.

Bu yazımızda; Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir, Ayak Kokusuna Çözüm, Ayak Kokusu Nasıl Geçer, Ayak Kokusu Nasıl Gider, Ayak Kokusu Önceleme, Ayak, Ayak Sağlığı, Ayak Kokusuna İyi Gelen Şeyler gibi kelimeler kullanılmıştır.

Ayak bakımınızı ihmal etmemekle beraber doğru niteliklerle yapmanızda fayda var. Ayaklarınızı yıkadıktan nemli bırakmamak en önemli adımdır. Talk pudrasını ayak bakımında kullanmak bakteri oluşumun engeller özelliği bakımından etkilidir. Ardından karbonat, lavanta yağı ve sirke ile ayak kokusunu önler nitelikte bakım yapabilirsiniz. Bu saydıklarımızı dilerseniz ılık suya birkaç damla ekleyerek 15 veya 20 dakika boyunca ayaklarınıza uygulayabilirsiniz. Hem ayaklarınızdaki yorgunluğu hemde kokuyu ciddi şekilde giderecektir.

Antibakteriyel sabun ile ayaklarınızı yıkayıp bir süre ılık su kompleksi uygulayabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgileri kullanarak ayak kokusundan kurtulabilir ve çevrenizde ayakkabınızı çıkarmamak için ısrar etmemiş olursunuz.

8 Nisan 2021 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?