Düğün Pastası Seçimi

Düğünlerin en zevkli anları şüphesiz düğün pastası kesme bölümüdür. Düğün töreninin her anı olduğu gibi, pasta kesme bölümü de özel ve unutulmaz olması istenir. Günümüzde organizasyon şirketleri, bu konuda müşterilerinin her türlü ihtiyacını gidermek için çalışmaktalar.

Düğün sahibinin isteğine göre, törenin yapılacağı mekan, ses ve müzik sistemi, fotoğraf ve video çekimleri yanında davetli sayısına göre düğün pastası ve ikramların hazırlanması da organizasyon şirketleri tarafından yapılabiliyor.

Düğün Pastası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

– İster organizasyon şirketiyle anlaşın, isterseniz kendi düğününüzü kendiniz organize edin ama mutlaka pasta seçiminde dikkatli davranmalısınız. Öncelikle, davetli sayısı iyice kesinleşmelidir. Profesyonel pastacılar, kişi sayısına göre yeterli olacak pasta kat sayısını mutlaka tahmin ederler.

-Düğün pastalarında, diğer yıllara göre göze çarpan bir yenilik, pastanın renginin, düğün konseptine uygun şekilde hazırlanması oluyor. Pastanın rengi ve teması, düğünün yapılacağı mekandaki renklerle ve temayla uyum sağlayacak şekilde oluşturuluyor. Hafızalardan uzun yıllar silinmeyecek ve günlerce hakkında konuşulacak özel bir düğün töreni yapmayı düşünenler, düğün pastalarında yapılan bu yeni uygulamayı düşünebilirler.

– Düğün pastalarında, yine düğün konseptine uygun süslemelerle görsel zenginliğe de önem veriliyor. Örneğin, tören için, kır düğünü konsepti tercih edilmişse, düğün pastası, rengarenk pasta şekerlemelerinden oluşturulmuş, kır çiçekleriyle, sarmaşık güller veya papatyalarla süslenebiliyor. Daha klasik mekanlar için, yine pasta şekerlerinden oluşturulan, dantel motifleri, fiyonk süslemeler hatta inci ve boncuklarla süslenen düğün pastaları, görselliğiyle davetlileri büyülüyor.

– Düğün pastalarında, tema olarak da, evlenecek çiftlerin zevkine veya yaşam tarzına uygun tercihler yapılması mümkün. Sadelikten hoşlanan çiftler, klasik düğün pastalarını tercih ederken, mizah anlayışı yüksek çiftler de, bu anlayışa uygun eğlenceli figürlerle süslenmiş düğün pastalarını, zevklerine göre seçebilirler.

Düğün pastası seçmeden önce aşağıda bizlerin beğenmiş olduğu bir kaç tane düğün pastası resimleri var. Mutlaka bu resimlere bakarak sizlerde kendinize göre pasta seçebilirsiniz.

Evliliğinizin en önemli anlarından bir tanesi pasta seçimi. Bu kare ömür boyu resimleriniz arasında yer alacak o yüzden pastanızı seçerken çok dikkat edin. Düğün konseptiniz ile alakasız bir pasta seçimi yapmamaya dikkat edin. Çünkü her zaman bu anı konuşuyor olacaksınız.

Düğün Pastası Resimleri

14 Ekim 2017 
Benzer Konular

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?