Whatsapp, İnstagram ve Facebook Çöktü mü?

Whatsapp, Facebook, instagram çöktümü, bunlara giriş neden yapılamıyor, Neden paylaşım yapılmıyor diye merak ediyorsanız işte size yanıtlar.

Facebook Türkiye saati ile 18:45’den beri global bir çökme yaşıyor. Ünlü sosyal medya platformları olan instagram, facebook ve whatsapp giriş yapıldığında erişim sağlanamıyor ve şuan için bu platformların sahibi mark zuckerberg’den bir açıklama yapılmadı.

Whatsapp’a giriş yapmaya çalıştığınızda iletileriniz gönderilmiyor. Resim veya videolarınızı paylaşmanıza izin verilmiyor ve yüklenmiyor. Bunun nedeni bu platformların hepsi aynı alt yapıyı kullanıyor olması.

Birçok kullanıcı downdetector adlı web sitesinde hata bildirimi göndererek dünya çapında sorun yaşandığına dair bildirim gönderdi ve ne zaman geleceği şuan belli değil.

Şuan için en çok girilen sosyal medya twitter olup dünya genelinde kullanıcılar #facebookdown #whatsappdown #instagramdown gibi hastag ler oluşturup dünya genelinde trend oldu. Konu hakkında şirket yetkililerinden gelen ilk açıklama ise şu şekilde oldu “Şuan sorun yaşandığının farkındayız, elimizden geldiğince hızlı bir şekilde tekrar normale dönmek için uğraşıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz” denildi.

Whatsapp’ın yanı sıra Facebook ve instagram kullanıcıları anlık olarak twitter’a girerek twitter platformunu kullanmaya başladı. Büyük bir yoğunluk olmasına rağmen twitter altyapısı şuan için sorun yaratmadan tüm istekleri karşılayabiliyor görünüyor.

4 Ekim 2021 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (1 Yorum)