Windows 10 Wifi Şifresi Yazılmıyor

Windows 10 wifi şifresi yazılmıyor, Windows 10 arama çubuğuna yazılmıyor, office excel ve office word dosyalarına yazı yazılmıyor gibi sorunlar ile karşılaşan kullanıcılara bu sorunların nasıl çözüleceğine yönelik bir yazı hazırladık.

Windows 10 wifi şifresi yazılmadığı hatta arama kısmı ve office programlarına da yazı yazamadıklarını bu problemleri nasıl çözeceklerini bilemeyen kullanıcılar için bu yazımızı hazırladık.

Windows 10 kullanıcıları bazen wifi şifresi yazamadıklarını ve bu sorunu nasıl çözebilecekleri konusunda müzdariplerdir. Lafı çok fazla dolandırmadan çözüm yollarını sizlere anlatalım.

1- Windows 10 Wifi Şifresi Yazamama Sorunu Çözümü

Win + S tuşlarına aynı anda basarak karşınıza çıkan pencereye CMD yazıyoruz.

Ekranda yer alan Komut İşlemi satırına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyoruz.

Eğer tüm işlemleri doğru yaptıysanız siyah bir ekran açılacaktır. Bu siyah ekrana SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basıyoruz.

Sistem taraması 100% olduğunda bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorununuzun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bu yazımızda; Windows 10 Wifi Şifresi Yazamıyorum, Windows 10 Excel Yazı Yazılmıyor, Windows 10 Word Yazı Yazılmıyor, Office Excel Yazı Yazılmıyor, Office Word Yazı Yazılmıyor, Office 2016 Excel Yazı Yazılmıyor Sorunu, Office 2016 Word Yazı Yazılmıyor, Windows 10 Arama Kısmı Çalışmıyor, Windows 10 Wifi Şifresi Yazılmıyor Çözümü gibi kelimeler kullanarak hazırlanmıştır.

2- Office Excel Yazı Yazamama ve Wifi Yazamama Sorunu Çözümü

Yukarıdaki uygulağınız işlem işinize yaramadıysa bu çözüm yolunu kullanabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarın en lat kısmında yer alan görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Yöneticisi‘ne tıklayın.

Karşınıza bir pencere çıkacak ve sol üst kısmından Önce Dosya ardından Yeni Görevi Çalıştır deyin.

Yeni görev olarak karşınıza çıkan kutuya Powershell yazın ve altında ki Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + ‘\AppxManifest.xml’ ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest buradaki kodu kopyalayın ve mouse yardımı ile sağ tıklayıp karşınıza gelen ekrana yapıştırın ve ENTER tuşuna basın.

Tüm bu işlemlerin ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorununuzun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

3- Office Word Yazı Yazamama ve Wifi Yazamama Sorunu Çözümü

Yukarıda verdiğimiz 2 şekilde de sorununuzu çözemediyseniz bu çözüm yolunu da denemek isteyebilirsiniz.

Win tuşu ile S tuşlarına beraber basın ve açılan kutucuğa CMD yazın.

Komut işlemi satırına sağ tıklayarak Yönetici olarak çalıştır deyin.

Karşınıza gelecek siyah ekrana sırası ile aşağıdakileri mouse yardımı ile kopyalayıp tekrar mouse sağ tuş ile siyah ekrana yapıştırın

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Daha sonrasında ENTER deyip bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bizlere bu konu hakkında yorum yapabilirseniz hangi kodun sizin sisteminize yararlı olduğunu söyleyebilirseniz çok memnun oluruz.

7 Şubat 2021 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?