Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Nedir?

Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir diye mesaj geldi ve bu mesajın ne olduğunu merak ediyorsanız bu yazımızda bunu anlattık. Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir mesajının anlamı yazımızın içerisinde

Ara ara mobil telefonlara sms olarak düşen Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir mesajı aslında nedir?

Teknoloji alt yapısı oldukça güçlü olan ülkemizde herhangi bir doğal afet ve acil durumlarda bilgilendirme amaçlı Turkcell, Vodafone ve TürkTelekom operatörleri bazen bu şekilde testler yada teknik arızalardan kaynaklanan sorunlar nedeni ile kullanıcılarına bu şekilde sms gönderebiliyor.

Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir diye bir sms aldıysanız endişe etmeniz gereken bir durum yoktur, yüksek bir ihtimal ile operatörlerin teknik bir arızası olarak telefonunuza gelmiştir.

Yine de 83 milyon nüfusa sahip ülkemizde hemen hemen aynı anda herkese bu şekilde sms gelmesi teknoloji bakımından ne kadar ilerlediğimizin bir göstergesidir. Çünkü herhangi bir doğal afet sonucu gerek bölgesel gerek ulusal olarak bu şekilde bilgilendirme sisteminin olması ve erken uyarılarda bulunabilmek Türkiye için çok önemli.

Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Neden Geldi

Ülkemizde bir çok doğal afetlerin olduğunu biliyoruz ve bu gibi durumlarda erken uyarıların hayat kurtardığıda aşikardır.

Bu yazımızda; Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir, Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir sms, Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Mesajı, Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Neden Geldi, Bu Mesaj Kriz SMS Platformu Tarafından Gönderilmiştir Diye Mesaj Geldi gibi kelimeler kullanılmıştır.

Eğer size de bu şekilde bir sms geldiyse hangi operatörü kullandığınızı ve saat kaç gibi geldiğini aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirseniz diğer kullanıcılarıda bilgilendirmiş ve aynı zaman içerisinde mi gönderildiğini kolayca görebiliriz.

Bu mesajın size ulaşması halinde dilerseniz mesajı dikkate almayabilir ve silebilirsiniz. Dilerseniz operatörünüz kısa bir süre içerisinde kendi web sitesi yada sosyal medya kanalı ile bu sms in kullanıcılara neden gittiğine dair bir açıklama yapacaktır.

7 Şubat 2021 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?