Doğal Yollar İle Selülitlerden Kurtulmak

Selülit, cilt altındaki yağ dokularının sertleşmesi sebebiyle ortaya çıkan bir problemdir. Birçok kadının başına gelen bu problem, aslında sağlık değil bir estetik problemidir. Genellikle kalça, karın ve bacaklarda oluşur. Peki, selülitlerden doğal yollar ile nasıl kurtuluruz? sorusuna her zaman iki farklı cevap verilmektedir.

Fiziksel olarak durumunuz, ister kilolu ister zayıf olsun, genç ya da yaşlı olun, selülit bazen gerçekten kaçınılmazdır. Selülitin en önemli sebepleri arasında hormonal dengesizlik gösterilebilir. Özellikle de östrojen hormonunun fazla salgılanması ve doğum kontrol hapları ile alınan hormonlar selülit oluşumunu arttırır. Düzenli yüzme, yürüyüş ve beslenme alışkanlıklarını değiştirerek selüliti kontrol altına alabilirsiniz. Selülitlerden kurtulmanın klinik ortamlarda kullanılan bazı yöntemleri de bulunmaktadır.

Ultralyse, ultrason dalgalarıyla çalışan bu sistem, selülit oluşumlarını parçalıyor. AccectXL, cilt altına yüksek ısı göndererek yağ dokularının parçalanmasını sağlayıp vücudun kedini onarma mekanizmasını aktif ediyor. SlimUp, kızılötesi sistemi ile çalışan sistem, bölgesel olarak damarlarda ve lenf sisteminde genişleme, yağlarda yumuşama sağlayarak selülitlerin yok olmasını sağlıyor. Awt, Akustik dalga ile selülitin bulunduğu yere güçlü şok dalgaları gönderip yağ hücrelerini parçalıyor. Bakıldığında bunlara benzeyen birçok klinik yöntem ile karşılaşmanız mümkündür. Ancak selülitlerden doğal yollar ile nasıl kurtuluruz? Aradığımız cevap budur.

Doğal yolar ile selülitleri engellmek ve korunmak için ilk olarak, artık hayatımızdan şeker tüketimini kesin olarak çıkarmalıyız. Aynı şekilde tuz tüketimi de azaltılmalıdır. Gün içerisinde 2-3 litre kadar su tüketmek gerekir. Ve düzenli spor. En azından 30-40 dakikalık tempolu yürüyüş selülit oluşumunu engellemek ve sağlıklı bir hayat sürdürmek için oldukça önemlidir. Peki, hali hazırda oluşmuş olan selülitlerden doğal yollar ile nasıl kurtuluruz? Sorusuna da bazı yararlı ipuçları verebiliriz. Masajlı tedaviler için birçok bitkisel yağ bulunmakta rezene yağı, portakal yağı, jojoba yağı, yasemin yağı gibi yağlar selülit için uygulanan masajlarda etkilidir. Ayrıca içten selülitlere etkisi kanıtlanmış lahana kürü ile etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

26 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?