Davetiye Modelleri

Yaz mevsimi geldiğinde düğün sezonu da açılmış demektir. Düğün törenlerinin ilk aşaması şüphesiz, davet edilecek kişilerin listesi ve sayısıdır. Bu, hem düğünün yapılacağı mekanın seçilmesi hem de davetiye sayısının belirlenmesi için önemlidir.

Davet edilecek kişilere, düğün töreninin yapılacağı mekan, tarih ve saatin bildirildiği bir davetiye gönderilmesi, hem güzel bir gelenek, hem de ince bir davranıştır. Davet edilen kişi, düğün sahibi tarafından, sevildiğini ve önemsendiğini bu şekilde hisseder.

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Davetiye, öncelikle, özel bir etkinliğin olduğunu ve bu özel günde, davet edilen kişinin de bulunmasının istendiğini simgeler. Önceki yıllarda, sadece sünnet ve evlenme düğünlerini bildirmek için davetiye bastırılır ve dağıtılırdı. Günümüzde, düğün dışındaki özel günlere çağrı içinde, durumun özelliğine uygun tarzda davetiyeler kullanılmaktadır.

Davetiye seçerken, öncelikle, birkaç basım evinden fiyat ve katalog örneği almak en mantıklı harekettir. Genellikle her zevke ve her bütçeye uygun davetiye çeşitleri bulunabilir. Klasik veya modern, sade ya da taşlı, çiçekli, simli ve hatta esprili davetiye modelleri bile bulunabilmektedir.

Davetiye hazırlanırken, düğünün yeri, gün ve saati, belirgin şekilde yazılmalı, ek bilgiler eklenecekse mutlaka açık ve anlaşılır bir şekilde not düşülmelidir. Davetiyenin asıl amacı, davet edilen kişiye, düğünün yerini ve saatini bildirmektir.

Düğün Davetiyelerinin Özellikleri:

Son yıllarda, her alanda olduğu gibi, davetiye basımında da, yaratıcı fikirler, farklı tasarımlar ortaya çıkıyor. Davetiye seçmek için gittiğiniz matbaada, birbirinden farklı, zengin kataloglar size sunulacaktır. Seçilen davetiyenin basılacağı kart ve yazımında ve süslemesinde kullanılacak malzeme, fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Ancak, insan hayatında bir kere yaşanacak bu özel günün, davetiyesinin de özel ve kalıcı olması herkesin arzusudur .

Düğün davetiyelerinde, en çok tercih edilen modeller kutulu davetiyelerdir. Malzeme olarak sedefli kağıtlar, süsleme olarak da oymalı desenler, fiyonk ayrıntılar, tül veya dantelden kenar süsleri en çok tercih edilen seçimlerdir.

1 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?