Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımlı ve güzel saçlar hem erkeklerin hem de kadınların özgüven açısından vazgeçmeyeceği estetik bir olgudur. Kuaför veya güzellik merkezlerinde harcayacak zamanınız yoksa evinizde kolay ve basit bir şekilde, saç bakımı yapabilirsiniz.Merakla her kadın bu soruyu çevresindekilere sorarak, karmaşık bilgiler alıyor. Badem yağı, susam yağı, zeytinyağı ve bir adet yumurta sarısı ile hazırlayacağınız klasik saç maskesi ile saçlarınızın sadece zayıflayarak dökülme problemine çare bulabilirsiniz.

Kadın ya da erkek birçok insanın en büyük saç problemleri arasında ilk sırayı kepek alıyor. Günümüzde kepeksiz ve güçlü saçların, kozmetik olarak çaresi bulunsa da, içerdikleri kimyasalların nereye, ne kadar zarar verdiği henüz tam olarak bilinmiyor. Doğal çözümü ısırgan otudur. Birçok yerde kendi kendine büyüyen ısırgan otu ile yapılacak saç kürü, kepek sorunuza çare olmaktadır. Eğer saçlarınızda aşırı dökülme varsa lavanta yağı bu konuda oldukça etkilidir. Ayrıca lavantanın parlaklık verme etkisi de bulunmaktadır. Başka sorunlar için evde saç bakımı nasıl yapılır kısaca değinelim.

Kozmetik dünyasının kimyasal etkilerine karşı bitkisel çözümler eski çağlardan bu yana kullanılmaktadır. Birkaç bilinen ve denenmiş bitkisel saç maske ve kür tarifi verebiliriz. Eğer evinizde bal ve mayonez varsa, bir fincan mayonez ile iki yemek kaşığı balı krem kıvamına gelene dek karıştırın ve banyo yaparken saç kremi olarak kullanın. Marketlerden aldığınız saç kremleri ile aralarındaki farkı hemen göreceksiniz. Kırılarak dökülen saçlar için, limon suyu ve hindistan cevizi yağı ile yapacağınız maske oldukça etkili olacaktır. Bitkisel olarak her saç tipi için değişik maskeler bulmanız mümkündür. Kuru saçlar için yağlı maskeler, yağlı saçlar için nane ve limon kabuğu rendesi karışımı gibi tarifler ile istediğiniz sonuçlara doğal çözümler ile ulaşabilirsiniz. 

5 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?