Arçelik Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Arçelik Çağrı Merkezi Telefon Numarası ile Müşteri Hizmetlerine direk bağlanarak sorunlarınızı hızlıca çözebilirsiniz. Yetkili Servis Telefon Numarası ile Servis Hizmeti alabilirsiniz.

Ülkemizde toplu iğnenin bile yapılamadığı 1950’li yıllar dışarıya olan bağımlılığın devam ettiği yıllardır. Vehbi Koç ve Lütfi Doruk isimli iki girişimci 8 Ekim 1953 yılında bir ortaklığa imza atarlar. İlk olarak madeni eşya imal etmek üzere İstanbul İli Beyoğlu İlçesine bağlı Sütlüce Mahallesinde 1 Ekim 1954 yılında bu iki şahıs tarafından Arçelik isimli fabrika kurulur. Makine ve yeterli derecede teçhizatın tamamlandığı 1956 yılı sonlarında bu fabrikada ev aletlerinin imal edilmesi kararlaştırılır.

İlk üretim 1958 yılında gaz sobası ile gerçekleştirilir. El ilanları bastırılarak satışa başlanır. Daha sonra çamaşır makinesi üretimi denenir ve ülkemizde 1959 yılında Arçelik tarafından Ç-1 adı verilen ilk makine satışa çıkar. 1955 yılından günümüze halen üretim faaliyetlerini yürütmekte olan bu marka dünyanın birçok ülkesinde fabrikalar açmıştır. Ülkemizde ise yerli bir ürün olması ve yedek parça ile yetkili servislerinin yeterli miktarda olması nedeniyle çokça tercih edilen bir marka olmuştur.

Günümüzde müşteri memnuniyeti denilince ilk akla gelen şey; arıza halinde veya akla takılan bir soru olduğunda anında ulaşılabilen bir numaranın olmasıdır. Arçelik müşteri hizmetleri çağrı merkezi iletişim telefon numarası 444 0 888 ve 0544 444 0 888 Whatsapp hatları tüm yurtta geçerlidir ve haftanın her günü 24 saat faaliyettedir. Bu numaranın aranması sonrasında en kısa sürede ihtiyacınıza cevap verilmektedir. Gerekirse evinize yetkili servisten uzman personeller gönderilerek sorunun biran önce çözülmesi yoluna gidilmektedir.

Arçelik Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

 Çamaşır makinesinin üretimi olan 1959 yılından sonra satışlar hızla artmaktadır. Şirket fiyatlarını yaklaşık 3 yıl içerisinde yarı yarıya düşürmüştür. Bundan sonra talep çok hızlı bir şekilde artar ve üretim yetiştirilemez hale gelir. Bu nedenle fabrikayı büyütme amacıyla Kocaeli İline bağlı Çayırova İlçesine taşırlar.

Ülkenin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan şirket ilk buzdolabını 26 Temmuz 1960 tarihinde üretmeyi başarır. Aynı şekilde el ilanı bastırılarak tanıtım yapılması planlanmıştır. El ilanlarında ürün o kadar detaylı anlatılmıştır ki okuyanlar kullanma kılavuzu sanmıştır adeta. Hatta dolabın bölümlerinin içerisinde hangi ürünlerin nerelere koyulması gerektiği bile izah edilmiştir. Yaklaşık 65 sene önce tüketiciyle tanışan bu marka şimdilerde kendini halen geliştirmeye ve insanlara hizmet etmeye devam etmektedir. Genel Müdürlüğü İstanbul’da bulunan şirketin bugün dünya genelinde 30000 çalışanı mevcuttur.

Bu yazımızda arçelik müşteri hizmetleri telefon numarası, arçelik müşteri hizmetleri direk bağlanma, arçelik yetkili servis telefon numarası, arçelik yetkili servis telefonu, arçelik servis telefon numarası, arçelik servis ara gibi kelimeler kullanılarak hazırlanmıştır.

Arçelik Türkiye’nin tartışılmaz en çok tercih edilen beyaz eşya üreticilerinden biridir. Çamaşır makinesi, bulaşık makinası başta olmak üzere arçelik en çok satılan beyaz eşyalarda ilk akla gelen marka oluyor. Daha öncesinde Bosch, profilo, aeg gibi markalar olmasına rağmen arçelik kendini geliştirip arge çalışmalarına yoğunluk vererek Türkiye ve dünya beyaz eşya piyasasında oldukça büyük başarılar yakalamıştır.

Arçelik müşteri hizmetleri arçelik ürünlerinde yaşamış olduğunuz tüm sorunları dikkatlice dinler ve sizlere çözümler sunarlar. Örneğin arçelik çamaşır makinanızı yeni aldınız ve çamaşır makinanız yıkıyor ama kurutmaya geçmiyorsa bu fabrikasyon bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Her makinanın olduğu gibi çamaşır makinasıda testlere sokulur ancak testlerden geçmiş olsa bile belli bir süre sonra hatalar meydana gelebilir. Bu gibi bir hata ile karşılaşma durumunuzda arçelik çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine bir yetkili servis göndermesini isteyebilirsiniz. Yetkili servis sizlere en kısa sürede arayacaktır ve müsait olduğunuz birgün seçerek çamaşır makinanızı alıp incelemeye alacaklardır. Daha sonrasında garanti kapsamında bir arıza ise ücretsiz şekilde tamiri yapılır ve makinanız tekrar geri getirilerek montajı yapılır.

Türkiye, Güney Afrika, Çin, Rusya, Romanya, Pakistan ve Tayland’da olmak üzere toplam 7 ülkede 18 adet üretim yeri bulunmaktadır. Yine dünya genelinde 32 ülkede toplam 34 adet pazarlama ve satış ofisi faaliyettedir. Dünya genelinde ve yurdumuzda bu kadar yaygın bir üretim ve pazarlama ağına sahip olan bu marka sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek için gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir. Arçelik müşteri hizmetleri telefon numarası 444 0 888 ve 0544 444 0 888 Whatsapp hatlarını arayarak 24 saat haftanın 7 günü temsilcilerimizle iletişime geçebilir, her türlü sorun ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Arçelik Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

 Fabrika 1970 ve 1980’li yıllarda ürün çeşitlerini genişletme kararı almıştır. Eskişehir’de 1975 yılında Buzdolabı, İzmir’de 1979 yılında Elektrikli Süpürge, Ankara’da ise 1993 yılında Bulaşık Makinesi üretimi için faaliyetlere başlamıştır. Yıl 1999 olduğunda ise Arçelik için yeniden yapılanma ve büyüme girişimleri artmıştır. Bu yıl bünyesine Ardem isimli şirketi, Atılım ve Gelişim isimli şirketi ve Elektrik Endüstrisi Anonim Şirketini katarak büyümesini hızlandırmayı başarmıştır.

2001 yılı Ocak ayından itibaren de Beko markalı malların satışı ve pazarlamasını yine kendi bünyesine katarak verimliliğin artmasına imkân sağlayan bir yapı meydana getirmiştir. Bugün ülkemizde Arçelik ankastre set ve klimalarda ve beyaz eşyadaki pazar payında %50’lik bir oranla sektörde lider konumundadır. Aynı şekilde %28’lik pay ile televizyon sektöründe en fazla büyüme gerçekleştiren şirket olmayı başarmıştır. Dünyada ve Türkiye’de birçok ödülün sahibi olmuştur.

Arçelik Yetkili Servis Telefonu

Bütün bu başarıların altında şirketin değişmeyen bir politikası vardır. Sadece kazanmak ve büyümek değil, sürekli gelişimle birlikte rekabet gücü için çalışarak, strateji geliştirmek yoluyla geleceği teminat altına almaktır. Arçelik çağrı merkezi iletişim telefon numarası 444 0 888 ve 0544 444 0 888 Whatsapp hatları aracılığı ile bu politikaların ayakta kalmasına sizlerde ortak olabilirsiniz. Şirket bu görüşmeleri kayıt altına almaktadır. Bunun nedeni daha sonra değerlendirilmek amacıyla eksiklikler tespit edilerek kendini geliştirmeyi hedefleyen bir vizyona sahip olunmasıdır.

23 Mayıs 2020 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (1 Yorum)