Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde cilt bakımı ile cildinizi yenileyebilir ve cildinizi bebeksi bir görünüme sokabilirsiniz. Evde Cilt Bakımı için çok büyük bütçelere ihtiyaç duymadan nasıl yapılır hadi başlayalım.

Evde cilt bakımı ile cildinizi yenileyebilir ve cildinizi bebeksi bir görünüme sokabilirsiniz. Evde Cilt Bakımı için çok büyük bütçelere ihtiyaç duymadan nasıl yapılır hadi başlayalım.

Cilt güzelliğimiz ve bakımı için, güzellik merkezlerinde yaptırdığımız işlemlere, ciddi bir bütçe ayırmak zorunda kalabiliriz. Tabi ki cilt bakımımız ve güzelliğimiz önemli, ancak bunu daha ekonomik ve ev ortamımızda, yapabilmemiz mümkün. Şimdi buradan, evde cilt bakımı nasıl yapılır?Dikkat edilmesi gerekenler ve püf noktaları nelerdir kısaca bilgi verelim.

Bu yazımızda; evde cilt bakımı, cilt bakımı, cilt sıkılaştırma, bebeksi bir cilt, bebeksi cilt için ne yapmalıyım, evde vücut bakımı, vücut güzelliği, cilt maskesi, cilt temizleme losyonu, evde yüz maskesi yapımı, yüz maskesi, yüz temizleme maskesi gibi kelimeler kullanılmıştır.

Yapılacak olan cilt bakımı, kişinin cilt tipine göre değişiklikler gösterir. Cilt tipimizin ne olduğunu bilmeli ve buna uygun malzemeler kullanmalıyız. Genel bakımda cilt tipi ne olursa olsun uygulanacak işlemler aynıdır. Ancak kullanılan tonik, maske ve nemlendiricilerin içerikleri değişmektedir.

Cilt bakımında ilk adım, cildimizin düzenli olarak temizlenmesidir. Her akşam yatmadan uygun bir temizleme sütü ile temizlenip, nemlendirici kullanılmalıdır. Evde süt ve elma sirkesi ile yapacağınız karışım bu iş için çok uygundur. Tabi bu karışımı göz makyajınız için kullanmayın. Ayrıca vereceğimiz nemlendirici tarifi de günlük kullanım için ideal olacaktır.

Evde doğal cilt bakımı nasıl yapılır

4 yemek kaşığı jojoba yağı, 1 yemek kaşığı bal mumu, 2 yemek kaşığı gül suyu ve E vitamini kapsülü. Yağ ve balmumunu ısıtarak erittikten sonra diğer malzemeleri ekleyip soğuyana kadar ara ara karıştıralım, hazırladığımız karışımı koyu renk kavanozda ve soğukta saklayalım.

Tarifini verdiğimiz bu nemlendirici oldukça sağlıklıdır. Yağlı ciltler için içine 10 damla limon suyu eklenirse daha iyi sonuç verir. Bu nemlendiriciyi, soğuk ortamda bir ay muhafaza edebilirsiniz.

Haftalık bakım için duş aldıktan sonra, yapacağınız cilt sıkılaştırıcı maske ile genel cilt bakımınızı kolay ve ekonomik bir şekilde ev ortamınızda yapabilirsiniz. Sıkılaştırıcı cilt maskesi için ise favori önerimiz, bal ve yumurta akını iyice çırpın ve temizlenmiş cildinize uygulayın. Bekleme süresi 20-25 dakika arasıdır. Daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayıp nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Sağlıklı ve ekonomik cilt bakımı aslında bu kadar kolay.

Evde Cilt Maskesi

 

 

19 Kasım 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?