Evde Kaş Kirpik Bakımı

Kaş ve kirpikler için kadınların sıklıkla kullandığı bir tabir vardır; ‘küstü’. Bazı durumlarda özellikle kaşlarımıza istediğimiz şekli vermek adına gürleşmesini isteriz ancak aylarca uğraşmamıza rağmen olmaz. Aslına bakılırsa bu durumlar için ‘küstü’ çok doğru bir tabirdir. Yüz ifadesinde belirleyici özelliklere sahip kaş ve kirpiklerde özellikle son zamanlarda kalın kaşın ve göz makyajında uzun kirpiklerin moda olması kaş ve kirpiklerin uzatma ve gürleştirme isteğinde ki etkisi oldukça yüksektir.

Kaş ve kirpiklerimizin evde bakımını nasıl yapabileceğimizde ise birçok yöntemden bahsedebiliriz. Öncelikle kaşlarınız için uygulayabileceğiniz en etkili yöntem olarak sarımsaktan bahsedebiliriz. Bir diş sarımsağı bölerek belirli aralıklarla kaşınıza gezdirerek uygulayıp 4 ile 5 dakika bekletebilirsiniz. Bu yöntemi birkaç gün içerisinde farkı siz de rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda kaş bakımının yanında kirpik bakımında da kullanabileceğiniz badem yağı ve hint yağını da kullanmanız etkili bir yöntemdir Aktar ya da eczanelerden rahatlıkla edinebileceğiniz badem yağı ve hint yağının kaş ve kirpikleri güçlendirici özelliği mevcuttur.

Bu sebeple iki yağı eşit oranlar ile birleştirerek uyguladığınızda farkı siz de gözlemleyebilirsiniz. Evde kirpik bakımında çok etkili olan bir diğer yöntem ise; 1 bardak ılık çay içerisine 1 gram dövülmüş kinin katılarak oluşturduğunuz kürü kirpiklerinize uyguladığınızda dökülmeyi önleyen etkiye sahiptir. Tüm bunların yanında turp, soğan, lahana, tere, şalgam gibi kükürtçe zengin besinler ile balık, yumurta gibi D vitamini bakımımdan zengin gıdaların sık sık tüketilmesi kaş ve kirpiklerin sağlıklı olmasını, dökülmesini önlediğini ve uzatarak gürleştirdiğini de söyleyebiliriz.Kaş ve kirpik bakımı yöntemleri oldukça kolay ve rahatlıkla ulaşabileceğiniz malzemelerden oluşmaktadır. Bu sebeple evde üzerinde itina ile durabileceğiniz bir bakımdır.

16 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?