Kısa Saç Modelleri

Kadınlar için saçları, onları güzelleştiren en değerli varlıklarıdır diyebiliriz. Bir kadının saçı ne kadar bakımlı ve güzelse, o kadın kendini o kadar güzel ve mutlu hisseder. Bu nedenle, güzellik ve bakım konularında, saç bakımı her zaman en ön sırada yer almaktadır. Önceleri, kadınlara, uzun saçın daha çok yakıştığı düşünülürdü. Farklı şekiller vermek, topuz yapmak, kıvırcık veya dalgalı şekiller vermek açısından uzun saçın daha avantajlı olduğu bir gerçek. Ancak, günümüzün yoğun yaşam temposunda, özellikle, çalışma hayatı içinde bulunan bayanlar için, uzun saçın bakımı ve şekillendirilmesi oldukça zordur. Bu yüzden, son yıllarda bayanların büyük bir çoğunluğu kısa saç modellerini tercih ediyor.

Kısa Saç Kesiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saçlarını kestirmeye karar veren bayanlar, öncelikle, yüz şekillerine uygun bir modeli tercih etmelidirler. Örneğin geniş alın ve uzun yüz yapısına sahip bayanlar, kısa saç kesiminde kakül tercih edebilirler. Yuvarlak ve geniş yüz şekline sahip bayanlar ise, yüzü yanlardan örtecek perçemlerle, yüzlerinin daha ince görünmesini sağlayabilirler.

Kısa saç modeline karar verirken, dikkat edilecek bir başka husus da, saç telinin yapısı ve şeklidir. Saç telinin ince veya kalın oluşu, kolay şekil alabilme durumu, kendinden kıvırcık veya dalgalı olması, kesilecek modelin kullanımını etkileyebilir.

Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Küt Kesim Kısa Saç Modelleri: Son yılların en beğenilen kısa saç modeli olan küt kesimler, en çok tercih edilen model durumunda. Her yaş ve her yüz tipine uygulanabilen bu modern saç modeli, dalgalı ve gür saçlar için fazla önerilmiyor.

-Katlı Kesim Kısa Saç Modelleri: Modası hiçbir zaman geçmeyen katlı kesimler, küçük değişikliklerle saçlara uygulanabiliyor.

-Çok Kısa Saç Kesimleri: Özellikle genç kızların tercih ettiği çok kısa saç modelleri, özellikle yaz aylarında kullanımı oldukça rahat ve görünümü de son derece özgür.

1 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?