Tüy Azaltıcı Öneriler

İstenmeyen tüyler kadınların özellikle özel günlerde ve yaz aylarında en büyük sıkıntıları arasında yer alır. Bazı yöntemler ile istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Ancak bazen bu yöntemler zorluk oluşturabilir ya da bu tüylerin çoğalmasına sebep olabilir. Ancak bazı özel formüllü krem ya da serumlarla tüyler azaltılabilir.

Bunun yanında evde uygulanabilen yöntemler de tüy azaltmada oldukça etkilidir.Halk arasında babaanne formülleri olarak bilinmesine karşın uzun yıllardır kadınlar tarafından kullanılmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için evde uygulanabilecek yöntemlerden bahsedelim.

Nane Kürü: 1 ay gibi bir süre ile taze nane tüketilmesi tüy azaltıcı etkiye sahiptir. Öğlen ve akşam yemeklerinden 10 ile 15 dakika sonra 1 tutam taze nane tüketilirse zamanla tüylerde azalma görülecektir.

Soğan Kürü: Ardından sarımsak rendelenir ve siyah merhem ile karıştırılarak istenmeyen tüylerin üzerine sürülür. 1adet soğan ateş üzerinde ısıtılarak köz haline getirilir ve bu karışıma sürülerek bekletilir. 1 hafta boyunca uygulanan bu yöntem ile tüylerde gözle görülür bir azalma olur.

Limon Kürü: 5 yemek kaşığı limon suyu ve 2 tatlı kaşığı tuzu karıştırarak krem kıvamına getirin. Ardından tüy köklerine uygulayın. Bu kürde önemli olan nokta; önceden ağda, epilasyon gibi çeşitli yöntemlerle tüylerin kökünden alınması gerekir. 3 gün boyunca masaj yaparak bu kürü uyguladığınız takdirde istenmeyen tüylerde azalma gözlemlenecektir.

Evde uygulanan bu gibi kürler ile istenmeyen tüylerde azalma görülecektir. Böylece uzun saatler tüy alma yöntemleri ile uğraşmak ya da günümüzde kullanılan pahalı epilasyon yöntemlerini kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği malzemelerden oluşan ve kolay yapılarak uygulanabilen bu kürler tüy azaltıcı özellikleri ile kadınların uzun yıllardır tercih ettiği yöntemler arasında yer alır. 

20 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?