Ayak mantarı kremi

Ayak mantarı kremi, içeriğinde antifungal bulundurduğu için mantar enfeksiyonlarına iyi gelen bir ilaçtır. Mantar kreminin genel amacı hızlı şekilde yayılan mantarın yayılmasını engellemek ve sonrasında mantar sporlarına etki ederek cildi eski haline geri getirmektir.
Mantar kremi genellikle eczanelerden temin edildiği gibi internet üzerinden de sipariş vererek temin edebilirsiniz. Peki size hangi mantar kremi iyi gelecektir. Çünkü bildiğiniz üzere ayak mantarı genellikle parmak arasında başlayan, ilerlediyse tırnak altına da girip orada gelişimine devam eden bir enfeksiyondur. Eğer tırnak altında meydana gelen bir mantarınız varsa bunun için aynı zamanda tablet mantar ilacı kullanmanızda fayda var. Böyle bir mantar sorununda tek başına mantar kremi yeterli olmayacaktır.
Mantar nemli ortamlarda meydana gelen ve karanlık ortamları seven bir deri hastalığıdır. Aynı zamanda mantar sıcak havalarda hızlı şekilde yayılarak bulunduğu ortama çok çabuk yayılır.
Mantar hastalığının tedavisi kolay olmakla birlikte bir çok tedavi yöntemi de bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni mantar kremleridir.
Eğer hamile yada ilaca karşı bir aşırı duyarlılığınız varsa bitkisel tedavi yöntemlerini de tercih edebilirsiniz. Bitkisel tedavi yöntemleri de oldukça etkilidir ancak tedavi süresi kreme oranla daha fazladır. Çünkü kremler içerisinde yer alan maddeler mantara daha hızlı etki eder. Şimdi kullanabileceğiniz kremleri isterseniz tanıyalım.
Travazol mantar kremi
Travazol krem bir çok deri rahatsızlığına iyi gelmekle birlikte ayak mantarı içinde oldukça etkili ve kullanışlı bir kremdir. Deride meydana gelen iltihap ve egzama gibi rahatsızlıkların da geçmesinde büyük rol oynayan bu krem mantar ve derideki birçok mikrobun yok olmasını sağlayan güçlü bir yapıya sahiptir.
Bu ilaç doktor herhangi bir tavsiyede bulunmadıysa genellikle sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa uygulanır. Yaklaşık olarak 2 hafta sürede kullanmak gerekir.
Bu ayak mantarı kremi, ayaktaki kaşıntıyı ve yanmayı da hızlı şekilde rahatlatır. Ayrıca parmak arasında bir çatlak meydana gelmişse bu çatlağı da hızlı şekilde onararak derinin eski halini almasına yardımcı olur.
Bu ilacı daha önce kullandıysanız ve mantar hastalığınız devam ediyorsa doktorunuza giderek durumu izah etmeli ve başka bir tedavi yada krem isteyebilirsiniz. Doktorunuz size daha güçlü bir krem yada sprey yazabilir. Eğer mantar çok ilerlemişse tablet ile tedaviye de geçmeyi önerebilir.
Ürederm krem ile mantar tedavisi
Bu krem genellikle nasır, egzama, sedef hastalığı gibi deri rahatsızlıklarında kullanılır. Kremin büyük amacı sertleşen deriyi yumuşatıp o bölgeleri nemlendirmektir. Bu kremi kullanırken iltihaplı bölgeye iyice kremi yedirmelisiniz. Bu kremi de diğer krem gibi günde 2 defa kullanabilirsiniz.
Unutmayın bu ve diğer kremi akşam yatmadan 1 saat önce sürmenizde fayda var. Akşam sürülen krem uyurken daha hızlı etki eder. Bu hem vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirir, hem vücudun onarılması için uykudan faydalanır, hem de krem etrafa yanlışlıkla yayılıp etkisinin azalması kaybolur.
Dermo ve Trosyd Kremleri
Bu kremler genellikle pişik önleyici olarak bilinse de aynı zamanda mantar içinde etkili kremlerdir. Bu kremler exoderil kremi ile iyice karıştırıldığında mantar tedavisinde güçlü bir rol oynar.
Mantar tedaviniz sona erdiğinde tekrar olmayacakmış gibi düşünmeyin, çünkü mantar hastalığı tekrar edebilen bir hastalıktır. Bu sebeple mantar hastalığından kurtulduğunuzda gerekli önlemlerinizi almanızda ve kişisel bakıma daha çok özen göstermenizde fayda vardır.
Hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için ayak bakımınıza gerekli özeni göstermelisiniz. Çünkü mantar çok hızlı yayılır ve siz anlayana kadar ayaklarınızı veya sevdiklerinizi bu enfeksiyona yakalatmış olursunuz.
Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle..

18 Kasım 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?