Topuklu Ayakkabı Modelleri

Aslında sıradan bir giyim eşyası olan ayakkabı, kadınlar söz konusu olduğunda, bir tutkuya dönüşür. Her ortamda ve her yaşta, şık ve bakımlı görünmek, dikkatleri üzerine çekmek, çevresinden beğeni görmek arzusunda olan kadınlar, bunu, kıyafetleriyle ve ayakkabılarıyla sağlarlar. Bayanların bu zarif tutkusunun bilincinde olan moda tasarımcıları da, onları memnun etmek için, ayakkabı koleksiyonlarını sürekli yeniler ve geliştirirler.

Ayakkabı modellerinde, topuklu ayakkabılar, her zaman, şıklığı, zarafeti ve özgüveni ön plana çıkarır. Daha önceki dönemlerde, fazla rahat olmadığı için sadece özel gün ve gecelerde tercih edilen topuklu ayakkabılar, son dönemlerde, tasarımcıların modellere getirdiği yenilikler sayesinde, günün her saatinde ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Topuklu ayakkabı modelleri incelendiğinde, yine tasarımcıların harika modeller ortaya çıkardıkları görülmekte. Her yaşa, her ortama ve her zevke hitap eden Topuklu ayakkabı modellerindeki ayrıntıları şu şekilde sıralamak mümkün:

İnce topuklar: Yıllardan beri bayanların şıklığını ve zarafetini tamamlayan en önemli detay, ince topuklu ayakkabılar olmuştur. Özel gün ve gecelerde, düğün, parti, toplantı gibi sosyal ortamlarda, abiye kıyafetlerle kombinlenerek kullanılan ince topuklar her yıl olduğu gibi bu senede bayanların vazgeçilmezi. Klasik ince topuk modellerinin yanında, bilekten bağlamalı, atkılı, açık ve kapalı modeller de oldukça beğenilmekte. Topuklu ayakkabılarda en dikkat çeken detay ise renklerdeki canlılık. Özellikle ince topuklu modellerde, simler, pullar dantel ve tülün yanında metalik sarı renkler de, bulundukları ortamda fark yaratmak isteyen bayanlar için ideal.

Kalın topuklar: Topuklu ayakkabıyı, sadece özel zamanlarda kullanılan bir kıyafet olmaktan çıkarmayı amaçlayan tasarımcıların, bu alanda getirdikleri en büyük yenilik kalın topuklar oldu. Şıklığına önem veren aynı zamanda rahatını da düşünen bayanların tercihi olan kalın topuklar da bu senenin en gözde ayakkabı modelleri arsında yerini alıyor. Günlük kullanıma uygun şekilde tasarlanmış kalın topuklu ayakkabı modellerinde genellikle bilekten bağlamalı açık modeller tercih ediliyor. Topuklu ayakkabı modellerine damgasını vuran renk ve desen farklılığı, kalın topuklu modellerde de dikkat çekiyor. Her tarz kıyafete, uygun kombin oluşturacak şekilde hazırlanmış modellerde, geometrik desenler, çizgiler ve leopar desenler kullanılmış. Fazla dikkat çekmek istemeyen bayanlar için de, düz renkli ya da iki renkli kalın topuklu ayakkabı modelleri düşünülmüş.

Dolgu topuk ve platform topuk: Topuklu ayakkabı giymeyi seven ancak rahatını da bozmak istemeyen bayanların, en çok tercih ettiği dolgu topuklar, yılın gözde modellerini oluşturuyor. Dolgu topuk modeller, boyun uzun görünmesini sağlayan, platform tabanlarla bütünlendiğinde, ortaya harika modeller çıkmış. Dolgu ve platform topuk modellerde, topuklarda kullanılan, hasır, mantar ve tahta malzemeler dikkat çekiyor. Topuklu ayakkabı modellerinde olduğu gibi, dolgu topuklarda da, yine canlı renkler, farklı desenler, puantiyeler ve fiyonklar detay oluşturuyor.

9 Ağustos 2019 

Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (1 Yorum)